page_banner

Lithtech TE12300 12,8V 300Ah RV батерија за замена на оловна киселина 12V 300Ah LiFepo4 батерија

Квантитет:
  • TE12300
  • Литтек
  • TE12300

Електрика
Карактеристики
Номонален напон 12,8 V
Номинален капацитет 300 АХ
Енергија 3840 WH
Внатрешен отпор ≤15mΩ
Циклус на живот ≥5000 циклуси @ 0,8C100%DOD
Месечно само-празнење ≤3%
Ефикасност на полнење 100% @ 0,5C
Ефикасност на празнење 96%-99% @1C
Стандардно полнење Напон на полнење 14,6±0,2V
Режим на полнење 0,2C до 14,6V, потоа 14,6V, струја на полнење
до 0,02C (CC/CV)
Струја на полнач 50 А
Макс.Струја на полнење 100 А
Исклучен напон на полнење 15,6±0,2V
Стандардно празнење Континуирана струја 100 А
Макс.Пулсна струја 260A(<5S)

Исклучен напон на празнење

8V
Еколошки Температура на полнење 0℃ до 45℃ (32F до 113F)@ 60±25%
Релативна влажност
Температура на празнење '-20 ℃ до 60 ℃ (-4F до 140F)@60±25%
Релативна влажност
Температура на складирање 0℃ до 40℃ (32F до 104F)@60±25%
Релативна влажност
Отпорност на прашина од вода IP56
Механички Тип на ќелија LiFePo4
Пластична футрола Пластична футрола
Димензии (во/мм.) 520*268*220мм
Тежина (ibs/kg.) 28 кг
Терминал M8
Сертификација ISO9001/UL/CE/MSDS/UN38.3
SOC (незадолжително)

Наведете

Брзи линкови

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Пошта: info@lith-tec.com
Тел: +86-755-23772509
Мобилен:+86-15013751033
Факс: 86-755-23772509

    

ОСТАВЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ПОРАКИ

Прашај кошница (0)
0