page_banner
    Ти си тука:
  • Дома
  • Производи
  • Преносна електрана
  • >>Lithtech TE1000 Lithtech TE1000 Литиум јонски жешко Се продава 110V 220V 1000W Пренослива електрична станица Резервна батерија Пакет надвор од врата

Lithtech TE1000 Lithtech TE1000 Литиум јонски жешко Се продава 110V 220V 1000W Пренослива електрична станица Резервна батерија Пакет надвор од врата

Квантитет:
  • TE1000
  • Литтек
  • TE1000

TE1000 е пренослива база на батерии на литиум-јонски фосфат хемиски материјал, со капацитет од 500 Wh.Се состои од повеќе типови терминали за излезна енергија кои задоволуваат различни типови на апликации, како што се кампување, самостојно возење, итни ситуации итн. мрежа или ситуација за затемнување.

СПЕЦИФИКАЦИЈА
ОСНОВНИ ПАРАМЕТИ
TE1000
Номинална
Номинален капацитет
1000 Wh
Физички
Димензија
200*294*146мм
Тежина
9,9 кг
Електрични
Влез
19V 5A @ 12 часа
13V 8A @ 12 часа
24V 5A @ 13 часа
Излез
3 порти 5V 2.4A DC
2 порти 12VDC
1 порта 12VDC за стартување на моторот
1 порта AC
 
Други
Целосно полнење
12 часа (стандардно)
Циклус на живот
800
Работна температура
-10℃~45℃
Температура на полицата
-20℃-85℃
Сертификација
CE,UN38.3,Rohs,FCC,MSDS
Додатоци
Адаптер за напојување, полнач за автомобил, кабел JUMPER, мени, гарантна картичка, сертификат за квалитет

 

Брзи линкови

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Пошта: info@lith-tec.com
Тел: +86-755-23772509
Мобилен:+86-15013751033
Факс: 86-755-23772509

    

ОСТАВЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ПОРАКИ

Прашај кошница (0)
0