page_banner
    Ти си тука:
  • Дома
  • Производи
  • RV/голф колички/EV/AGV
  • >>Lithtech LT12150 со длабок циклус на полнење 12v 150Ah Lifepo4 соларна складирање Батерија за автомобил Литиум-јонска батерија 12V 150Ah

Lithtech LT12150 со длабок циклус на полнење 12v 150Ah Lifepo4 соларна складирање батерија за автомобил Литиум-јонска батерија 12V 150Ah

Квантитет:
  • TE12150
  • Литтек
  • TE12150
TE12150 литиумска железна фосфатна батерија
Номинален напон 12,8 V Димензии 532*207*215мм
Номинален капацитет 150 Ах Тежина 17 кг
Капацитет@20А 450 мин Тип на терминал M8
Енергија 1920 Wh Материјал на случајот ABS
Отпор ≤30 Заштита на куќиште IP55
Ефикасност 99% Тип на ќелија Призматичен
Максимални модули во серија или паралелни 4 Хемија Lifepo4
Максимална струја на континуирано празнење 100 А Конфигурација 4S3P
Врвна струја на празнење 260A≤5s Препорачај струја за полнење 5А-50А
Исклучување на струјата на празнење на BMS 300A±50A Максимална струја на полнење 100 А
Препорачај исклучување на низок напон 8,8 V Препорачај напон за полнење 14,2v-14,6v
Температура на празнење -20 до 60 ℃ Исклучување на напонот за полнење на BMS 15 V
Температура на полнење 0 до 45 ℃ Повторно поврзете го напонот 14V
Гаранција 5 години Време на циклус 5000+

12v 150ah

Lithtech TE12150.pdf

Брзи линкови

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Пошта: info@lith-tec.com
Тел: +86-755-23772509
Мобилен:+86-15013751033
Факс: 86-755-23772509

    

ОСТАВЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ПОРАКИ

Прашај кошница (0)
0