BG-2

Шенжен Lithtech енергија копродукции, Ltd

Шенжен Lithtech Energy Co., Ltd. е високо-технолошко претпријатие, специјализирано за R&D и маркетинг на производи со батерии на полнење со литиум. Со техничка креативност и научен менаџмент, Литтех воспостави прва класа тим од инженери, дизајнери, иноватори во R&D, менаџери на производи, осигурување на квалитет и продажба / услуга за клиенти. Кои се целосно ангажирани во истражување и развој, производство и продажба на високо квалитетни литиумски батерии,
Ние исто така обезбедуваме целосни услуги на прилагодени производи за батерии, вклучувајќи дизајн на батерии, развој, ќелии за избор и BMS, полнач, ние служиме цела палета на решенија за батерии и едношалтерски ресурси за купување за клиентите. Затоа, се повеќе луѓе ја знаат енергијата на Lithtech дома и во странство.
Нашите производи од литиумска батерија се широко користени во резервната копија на UPS-от 、 Телеком кули system Систем за складирање на соларна енергија 、 електрични возила 、 AGV 、 Количка за голф er Чистење улици 、 електричен мотор 、 соларно улично светло 、 и електрични алатки итн.
Како што сите знаевме, литиумската батерија е најчесто користената ќелија на батеријата во електронската индустрија. тоа е мала тежина, животна средина, долг циклус на траење, па затоа би била добра замена за оловно-киселинска батерија, Lithtech ви го обезбедува потребното
Како една од брзо растечките компании на искусен добавувач на склоп на батерии / пакет батерии во Кина. Lithtech е млад, енергичен и креативен, ние ќе продолжиме да развиваме производи со иновативни идеи и напредни технологии и во иднина, веруваме дека можеме да му донесеме на светот подобар квалитет на живот преку промовирање на технологиите на литиумски батерии во сите апликации од нашите животи.
Нов живот Нова енергија Добредојдовте на Lithtech!

OEM / ODM

Имаме модернизирана стандардна фабрика и вработуваме повеќе од 100 вработени.

КЛЕТКИ

Доставете иновативни производи на пазарот со побрзо темпо; Зголемете ја сигурноста на квалитетот на производот.

БМС

Доколку е потребно, можеме да понудиме сертификати за електронски запис, но оригиналниот документ мора да се чува во компанијата.

ПОЛНЕЕ

имаме силни професионални дизајнери и техничари кои обезбедуваат техничка помош.

МИЛЕСТОН

 • 2020
   • Промовирање на пакет батерии на модулот
   • Постигнување на ESS на ниво на MW
   • Развивање на систем за резервна копија на 5G телеком станица
 • 2019
  • Доделено како Натинал Хајт-технолошко претпријатие

   Одобрен од националниот проект за соработка на таленти „Паун план“

   Обезбедени се над 20.000 единици системи на литиумски батерии во ХЕСС и фрели на возила со мала брзина

 • 2018
  • Партнер во фабриката Пак, формиран е професионален тим за пакети

   Изградена стратешка соработка со компанијата Nanning Environment Vehicle Company, Далиан Ронгке Пауер, СИАСУН

 • 2017
  • Основана е Lithtech, чија цел е да понуди решение за литиумска батерија

Certificate display Certificate display Certificate display Certificate display Certificate display Certificate display Certificate display
×

Брзи линкови

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Пошта:  christine@lith-tec.com
Тел: + 86-755-23772509
Мобилен: + 86-15013751033
Факс: 86-755-23772509

    

Остави ги своите пораки

Анкет корпа ( 0)
0