LLithtech TE4000 48V 100Ah ESS Battery Energy Storage System Lifepo4 Battery
LLithtech TE12100C 32650 Cylindrical Battery Pack 12v 100ah Lithium Ion Batteries
LLithtech 10KWh 51.2V 200Ah Power Wall Home Energy System

ЗА НАС

Шенжен Lithtech енергија копродукции, Ltd

Шенжен Литтех Енергија копродукции, Ltd е високо-технолошко претпријатие, специјализирано за R&D, производство и маркетинг на производи со литиумска батерија на полнење. Кои се целосно ангажирани во истражување и развој, производство и продажба на високо квалитетни литиумски батерии.

0
ПРОИЗВОДИ
0
Маркет
0
ИСКУСТВО
0
Соработка

НАШИОТ ПРОИЗВОД

Шенжен Lithtech Energy Co., Ltd. е високо-технолошко претпријатие, специјализирано за истражување и развој, производство и маркетинг на производи со литиумска батерија на полнење.
Кои се целосно ангажирани во истражување и развој, производство и продажба на високо квалитетни литиумски батерии.
;
Lithtech TE24100 2kw Lithium Battery Ups Lithium Solar Battery LCD USB Deep Cycle Telecom 24v 100ah Lifepo4 Battery Pack
Lithtech TE24200 Deep Cycle 24V 200Ah LiFePo4 Battery Pack Lithium Ion Iron Rechargeable Battery
Lithtech TE12200 Deep Cycle Lithium Ion 12V 200Ah Lifepo4 Battery For Rv/Boats/Marine Use
Lithtech ESS Powerwall Hybrid 48V 200Ah LiFePO4 Lithium Ion Battery 48V 10KWh Home Solar Storage System Battery
Lithtech TE12100C 32650 Cylindrical Battery Pack 12v 100ah Lithium Ion Batteries
Lithtech TE12300 12.8V 300Ah RV Battery Pack for Lead Acid Replacement 12V 300Ah LiFepo4 Battery
Lithtech TE2000 48V 50Ah Lithium Battery 6000 Times Cycle Life Solar Energy Storage 48V 50Ah
Lithtech TE4000 48V 100Ah ESS Battery Energy Storage System Lifepo4 Battery
Lithtech TE12100 Solar Lifepo4 12v 100ah Lithium Iron Phosphate Battery Pack
ПРИМЕНА

БЛОГ

Шенжен Литтех Енергија копродукции, Ltd е високо-технолошко претпријатие, специјализирано за R&D, производство и маркетинг на литиумски батериски производи за полнење. 

Кои се целосно ангажирани во истражување и развој, производство и продажба на високо квалитетни литиумски батерии.
 

Како да ги направите енергетските станици за складирање на енергија побезбедни и посигурни?

01-Зошто централното складирање на енергија има безбедносни ризици? Можеме да го објасниме тоа од аспект на димензиите на електричната енергија. Напонот и струјата се еднодимензионални, едноставен напон, ако нема струја, нема опасност, како што се 10KV, 220KV високонапонски линии, ние користиме изолатор за в ...

2021 / јуни / пе
Која е разликата помеѓу соларните ќелии и литиум-јонските батерии за складирање на енергија

Соларната батерија е еден вид опрема за производство на електрична енергија, која не може директно да складира електрична енергија, додека литиум-јонската батерија е еден вид батерија за складирање и може континуирано да складира електрична енергија за корисниците да ја користат. Во споредба со литиум-јонските батерии за складирање на енергија, една од недостатоците на сол ...

2021 / јуни / втор
Метод на чекор и чекор надолу со литиумска батерија

1. Тест за засилување на литиумската батерија Прво, оставете ја литиумската батерија да падне на 3,3V преку чипот за намалување, а потоа снабдете го напојувањето со микроконтролерот и Bluetooth-модулот и планирајте да го подигнете на 7V за да носи товар. Резултат: Bluetooth модулот не работи и не може да се пребарува. Отстрани т ...

2021 / јуни / втор
Познавање на проводен агенс за литиум јонски батерии

Како важен дел од литиум-јонската батерија, спроводливиот агенс, иако зафаќа мала количина во батеријата, тоа во голема мера влијае на перформансите на литиум-јонската батерија и има ефект врз подобрување на перформансите на циклусот на батеријата, развој на капацитет, перформанси на стапката , итн Многу имп ...

2021 / јуни / пе
Авторско право  2020 Шенжен Литтех Енеги копродукции, ООД

Брзи линкови

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Пошта:  christine@lith-tec.com
Тел: + 86-755-23772509
Мобилен: + 86-15013751033
Факс: 86-755-23772509

    

Остави ги своите пораки

Анкет корпа ( 0)
0